Uzaktan Eğitim Sürecinde Öğrencilerimize Mektuplar

Değerli öğretmenler,

Covid-19 nedeniyle başlayan Uzaktan Eğitim Süreci’nde, muhakkak ki en çok zorlandığımız, her gün yüz yüze görüşüp etkileşimde olmaya alışık olduğumuz çok sevgili öğrencilerimizden ayrı kalma durumu. Onları çok özlüyoruz ve merak ediyoruz. Aynı duyguları onlar da deneyimliyorlar. Bu birbirimizden ayrı kalma sürecinde, öğrencilerimize mektuplar yazarak ve yazdığımız mektupların fotoğraflarını çekip onlara WhatsApp kanalıyla yollayarak aramızdaki bağı taze ve güçlü tutabiliriz.

Öğrencilerimize akademik çalışmalar olarak elbette düzenli bir destek sağlıyoruz ve onlar da ellerinden gelen gayreti göstererek kendilerine verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyorlar bu zorlu süreçte. Ama bunun da ötesinde, duygusal, sosyal ve psikolojik olarak bağ kurmaya ve iletişimde kalmaya o kadar çok ihtiyaçları var ki... Sevdikleri, inandıkları ve güvendikleri öğretmenlerinin sesini duymaya, onu görmeye, ondan haber almaya çok ihtiyaçları var. Ve de kendilerini, yaptıklarını, yaşadıklarını, sevinçlerini, korkularını, diğer bir deyişle türlü çeşit duygularını aktarmaya…

Bu durumu çözümlemek için haydi bir uygulama başlatalım! Bu uzun soluklu süreçte onlarla düzenli olarak mektuplaşalım ve ne gibi güzellikler yaşanacak hep birlikte deneyimleyelim!

Mektup örneğinin PDF versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Mektup örneğinin Word versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.