İş İlanı: Kırsalda Aile Çalışmaları Programı Sorumlusu Arıyoruz!

Çocukların gelişiminde ve eğitiminde çevresindeki yetişkinlerin rolü büyük önem taşıyor. Kırsalda Aile Çalışmaları Programı kapsamında telekonferans yoluyla ve yüz yüze olarak düzenlediğimiz aile buluşmalarında; çocuğun kendini değerli hissetmesi, aile içi iletişim, pozitif disiplin, okul-aile ilişkileri, çocuk gelişimi, beslenme ve hijyen, elektronik medya konularında bakım veren kişilere yönelik temel farkındalık eğitimleri düzenliyoruz. 

Kırsalda Aile Çalışmaları Programımızın içindeki farklı çalışmaları ilk önce KODA’nın Bursa Orhaneli’ndeki Kırsalda Eğitim ve Ar-Ge Merkezi’nde üretiyor, bölgedeki köylerde ilk uygulamalarını yapıyor ve sonrasında Türkiye’nin farklı bölgelerine adapte ederek yaygınlaştırıyoruz. 

Şimdi de ekibimize katılacak, özellikle Orhaneli’ndeki ailelere yönelik eğitim ve saha faaliyetlerinin yürütülmesinde rol alacak ve genel olarak KODA içinde yürüyen ailelere yönelik diğer çalışmalara da destek olabilecek yeni bir ekip arkadaşı arıyoruz. Yeni ekip arkadaşımızdan şu sorumlulukları almasını bekliyoruz:

Beklentiler/Sorumluluklar: 

  • KODA’nın Bursa Orhaneli’nde aile eğitimlerini yürüttüğü mevcut köylerde eğitim uygulamalarında bulunma,
  • Bursa Orhaneli’nde ailelere yönelik çocuk gelişimi panellerinin ekip ile birlikte organizasyonunu yürütme, 
  • Bursa Orhaneli’nde düzenlenecek öğretmen ve eğitici eğitimi süreçlerini organize etme,
  • Bursa Orhaneli’nde eğitmenler tarafından düzenlenecek aile eğitimlerinin takibini yapma, 
  • Daha önce aile eğitimimize katılan ebeveynlerle oluşturacağımız aile topluluklarının kurulması sürecini yürütme, topluluk sorumluları eğitiminin ilk dönem ve ikinci dönem organizasyonunu yapma,
  • Aile toplulukları buluşmalarının takibi ve gözlemi,  
  • Telekonferansla aile eğitimlerinin planlanması ve diğer eğitmen ve gönüllülerin desteği ile yürütülmesi,
  • KODA’nın Aile Çalışmalarının planlama, strateji ve içerik geliştirme, yürütme süreçlerini öğrenme ve ilgili ekip üyelerine tüm bu süreçlerde gerektiğince destek olma,
  • Aile Çalışmaları Programında şimdiye kadar dahil olan ve/veya olacak tüm katılımcıların verilerinin KVKK süreçlerine uygun şekilde toplanması ve düzenli periyotlarda güncellenmesi.

Bu pozisyonda bizimle çalışacak arkadaşımızın üniversitelerin Psikoloji, Sosyoloji, Eğitim Bilimleri, Çocuk Gelişimi ve Sosyal Hizmetler alanlarından birinden mezun olması, Aralık 2023-Aralık 2024 tarihleri arasında Bursa Orhaneli’nde yaşayabilmesi, projenin devam etmesi durumunda mümkünse birkaç yıl kadar daha burada yaşamaya devam edebilecek durumda olması, en az 3 yıl ilgili alanda çalışma deneyiminin olması, daha önce gönüllü ya da profesyonel olarak aile eğitimlerinde eğitmenlik yapmış olması, kırsal bölgede yaşama ya da (profesyonel veya gönüllü) çalışma deneyiminin olmasını, ehliyet sahibi olmasını bekliyoruz. 

KODA’nın her ekip üyesi gibi iletişim, sorun çözme ve pozitif yaklaşım, öğrenmeye açıklık ve ekip çalışmasına yatkınlık da bu pozisyona gelecek arkadaşımızı belirlerken bizim için öncelikli kriterler arasında olacak. Son olarak, bu pozisyonda ağırlıklı olarak köylerdeki kadın grupları ile çalışılacağından bu pozisyon için sadece kadın adaylar değerlendirilecektir.

Eğer  Kırsalda Aile Çalışmaları Programı Sorumlusu olarak aramıza katılmak istersen öz geçmişini ve motivasyon mektubunu “Kırsalda Aile Çalışmaları Programı Sorumlusu” başlığıyla basvuru@kodegisim.org adresine 30 Kasım Perşembe günü saat 22.00’ye kadar iletebilirsin.

Başvurunu heyecanla bekliyoruz!