Ekip Arkadaşı Arıyoruz: Araştırma ve Savunu Çalışmaları Koordinatörü

KODA olarak 6 yıla yakın bir süredir kırsalda eğitim alanında çalışmalar yürütüyoruz. Öğretmenlerle, öğretmen adaylarıyla, kırsaldaki ailelerle, gönüllülerle farklı programlarımız aracılığıyla bir araya geliyor; bu programları Milli Eğitim Müdürlükleri, üniversiteler, bu alana destek olmak isteyen ilgili diğer kurumlar gibi paydaşlarla iş birliği içinde yürütüyoruz. Sahada çalışmalarımız sırasında tespit ettiğimiz ihtiyaçlar üzerinden yeni programlar geliştiriyor, etki alanımızı güçlendirmeye ve geliştirmeye çalışıyoruz.

Bu yıldan itibaren bu öğrenimlerimizi akademik çalışmalarla daha sistematik bir şekilde desteklemeyi, araştırmalarda elde edilen verilerin sahada yapılacak çalışmalara ışık tutmasını sağlamayı ve kırsalda eğitim alanına dair nitelikli bir dönüşüm yaratabilmek için savunu çalışmaları başlatmayı hedefliyoruz. Bunu yaparken kırsalda eğitim alanına dair yapılan tüm çalışmaların derlendiği bir arşiv oluşturulması ve bu alan sistemli veri takibi yapılmasının gerekliliğinin de farkındayız. Dolayısıyla KODA’da yeni bir çalışma alanı açma zamanı geldi ve çok heyecanlıyız! Şimdi, tüm bu süreçleri yürütecek bir Araştırma ve Savunu Çalışmaları Koordinatörü’ne ihtiyacımız var.

Araştırma ve Savunu Çalışmaları Koordinatörümüzden, kırsalda eğitim alanında yapılan çalışmaları sıkı takip etmesi ve arşivlemesi, birlikte araştırma yapabileceğimiz kurumlarla iletişime geçmesi ve bu kurumlarla yürüteceğimiz araştırmaları takip etmesi, yürüttüğümüz saha çalışmaları ve akademi arasında bağ kurması ve kırsalda eğitim alanının sorun ve fırsatlarını kamuoyu gündemine taşımak adına başlatacağımız savunu süreçlerini yürütmesini bekliyoruz.

Bu pozisyon için sosyal bilimler alanlarında eğitim ve çalışma deneyimine, organizasyon ve araştırma becerilerine sahip ve akademik çalışma süreçlerine aşina olan bir çalışma arkadaşı arıyoruz. İleri seviyede İngilizce bilgisi bu pozisyonun olmazsa olmazı. KODA değerlerine ve kültürüne uyum, ekip çalışmasına yatkınlık, genel iletişim becerileri yine beraber çalıştığımız kişiyi belirlerken her pozisyon için olduğu gibi bu pozisyonda da bizim için çok önemli olacak. Araştırma ve savunu KODA’da yeni bir alan olacak, dolayısıyla belirsizliklere, heyecanlara ve sürprizlere açık olmak da önemli 🙂

Başvurunu yapmak için 16 Eylül’e kadar “Araştırma ve Savunu Çalışmaları Koordinatörü” başlığı ile basvuru@kodegisim.org e-posta adresine özgeçmişini ve en fazla iki sayfalık motivasyon mektubunu iletebilirsin.

Başvurunu heyecanla bekliyoruz!