Ekip Arkadaşı Arıyoruz: Orhaneli Saha Sorumlusu

Üzerinde uzunca bir süredir çalıştığımız, pandemi sürecinde sekteye uğrayan ama bizi çok mu çok heyecanlandıran yeni bir projemiz var: Orhaneli Kırsalda Eğitim ve Ar-Ge Merkezi. KODA olarak yaptığımız tüm işlerin arkasındaki temel inançlardan biri: Kırsal bölgelerde yaşayan çocukların çok nitelikli bir eğitim alarak büyümeleri mümkün. Şimdi Orhaneli’de yapmak istediğimiz bu yaklaşımımızı bir inanç olmaktan çıkararak bunun bir örneğini ortaya koymak.

Bir örnek kırsal ilçe olarak seçtiğimiz Orhaneli’de eğitimle ilgili farklı alanlarda uygun müdahalelerde bulunarak ve farklı iş birlikleri kurarak çocukların okul ve okul dışında aldıkları eğitim niteliğini gözlemlenebilir şekilde iyileştirmeyi amaçlıyoruz. İstiyoruz ki bu uzun soluklu çalışma kapsamında yapılacaklar eğitimcilere, yöneticilere, politikacılara, muhtarlara, belediyelere, diğer sivil toplum kuruluşlarına ilham olsun; buradaki uygulamalarımız farklı kişi ve kurumlar tarafından öncelikle Türkiye’de sonrada dünyada farklı kırsal bölgelerde bir bir yaygınlaştırılsın. Hatta uzun vadede bu istek doğrultusunda yapmak istediklerimizden biri de öğretmen ve gönüllü eğitimlerine yönelik bir fiziksel mekan da oluşturmak.

Yapmak istediklerimizi gerçekleştirebilmek için harika bir gönüllü ve eğitmen ağımız, Milli Eğitim Müdürlükleri başta olmak üzere çeşitli kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla yakın ilişkilerimiz, bolca tespit ettiğimiz ihtiyaç ve fırsatlar ve en az onlar kadar bol uygulama fikirlerimiz var. Şu anda burada tek ihtiyacımız olan hayalleri gerçeğe dönüştürmemize destek olacak, KODA’nın Orhaneli’deki eli ayağı olacak, planlananların eksiksiz ve zamanında gerçekleşmesini sağlayacak bir Saha Sorumlusu. Saha Sorumlumuz ihtiyaç analizi, çözüm geliştirme, veri toplama gibi tüm süreçlerin yürütülmesini üstlenecek; geliştirilen uygulama fikirlerinin sahada uygulanmasını sağlayacak; Orhaneli’deki ofisimizin düzenini sağlayacak, Orhaneli’de gerçekleştirilecek her türlü etkinliğin organizasyonunu üstlenecek ve adım adım bizi Orhaneli’de temsil etmeye başlayacak. Ayrıca Eğitim Merkezimizin inşaat süreci başladığında da oradaki organizasyon süreçlerine de yine Saha Koordinatörümüzün destek olabilmesini bekliyoruz.

Bu pozisyonda bizimle çalışacak arkadaşımızın Orhaneli’de ikamet etmesi, ehliyeti olması, yüksek organizasyon, planlama ve iletişim becerilerine sahip olması bizim için olmazsa olmaz. Yeni arkadaşımızın daha önce benzer nitelikte sayılabilecek işlerde deneyimi olması bizim için bir tercih sebebi, fakat şart değil. Arzuladığımız çalışma disiplini ve temel becerilere sahip yeni mezun arkadaşlarımız de kesinlikle bu pozisyona başvurabilir. Ayrıca elbette KODA’nın her ekip üyesi gibi öğrenmeye açıklık ve ekip çalışmasına yatkınlık da bu pozisyona gelecek arkadaşımızı belirlerken bizim için öncelikli kriterler arasında olacak.

Eğer Orhaneli Saha Sorumlusu olarak aramıza katılmak istersen lütfen hiç beklemeden özgeçmişini ve iki sayfayı geçmeyecek motivasyon mektubunu “Orhaneli Saha Sorumlusu” başlığı ile basvuru@kodegisim.org adresine ilet.

Başvurunu heyecanla bekliyoruz!