Tipoti Galima ve Pako’nun Maceraları

Tipoti, Galima ve Pako’nun Maceraları başlıyooor! 🌈

Köy Okulları Değişim Ağı (KODA) olarak,  uzaktan eğitim sürecinin köylerde yaşayan çocuklar için de en verimli hale getirilmesine yönelik bir çok çalışma yürütüyoruz.

Nef Vakfı iş birliğinde, İnternet erişimi olmayan veya kısıtlı olan çocuklar için belli kazanımları hedefleyen, yaklaşık 20 dakikalık ses kayıtlarından oluşan ve çocuklara uygun olarak hikayeleştirilmiş bir içerik hazırladık: Tipoti, Galima ve Pako’nun Maceraları!

Çocukların evde etkinlik yapabilmeleri için dışarıdan malzeme temin etmeleri veya takas yapmaları salgın boyunca riskli. Bu durumu göz önünde bulundurarak, evdeki materyaller ile çocukların kolayca uygulayabileceği etkinlikler tasarladık. Üç kahraman etrafında kurguladığımız hikayenin içinde bu etkinlikler yer alıyor.

Hikayeleştirilmiş içerikler çocukların; belli kazanımlara sahip olmalarını sağlıyor, tekerlemeler ile dil gelişimlerine katkı sunuyor, hayal gücü ve yaratıcılıklarını besliyor ve hikayedeki kahramanların sorunlarını çözerken problem çözme becerileri de gelişiyor.

Tipoti, Galima ve Pako’nun maceralarına Youtube ve Soundcloud hesaplarımızdan erişebilir veya aşağıdaki linkler üzerinden ses veya PDF dosyalarını indirerek öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz!

Not: Sevgili öğretmenler, bu hikayeleri doğrudan öğrencilerinize gönderirken internet sitemizde bulunan MP3 formatındaki dosyaları kullanmanızı öneririz. Böylece öğrencilerinizin daha az internet kullanımı ile hikayeleri dinlemelerini sağlayabilirsiniz.

1.Bölüm